مایکروسافت به کاربران ویندوز ۱۰ راه حلی برای مشکلی ارائه کرد که به‌همراه به‌روزرسانی اواسط جولای ۲۰۲۲ (اواخر تیر ۱۴۰۱) به‌وجود آمده است. به‌گزارش دیجیتال‌ترندز، به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ که با نام KB5015807 در ۱۲ جولای (۲۱ تیر) منتشر شد و در شماره‌های 19042.1826 و 19043.1826 و 19044.1826 منتشر شد. بدین‌ترتیب بعد از نصب به‌روزرسانی، کاربر با فهرستی از چاپگر دردسترس می‌شود؛ فقط یک چاپگر به سیستم ارتباط دارد و طبیعتاً فقط آن چاپگر دردسترس است.

وب‌سایت دیجیتال‌ترندز اشاره می‌کند که مشکلی در آن ایجاد می‌کند که فهرست چاپ‌های تکراری به‌نمایش‌درآمده روی کامپیوتر به‌گونه‌ای است که گزینه‌ای است که با نام یک چاپگر نمایش داده می‌شود یا در حالتی دیگر ممکن است چاپگرها را با نام «Copy1» نشان دهد که چاپگر اصلی را انتخاب کند. پیچیده تر می کند. علاوه بر این، مایکافت پیش‌تر در تغییراتی که با نصب آن به‌روزرسانی می‌شود، جزئیاتی در مورد احتمال احتمال ایجاد مشکل در روند عادی چاپگر ارائه می‌دهد که درنتیجه به خرابی در گزارش عملیاتی می‌شود.

بهعبارت‌دیگر، مایکروسافت پیش‌بینی کرده است که ممکن است در روند عادی عملیات چاپگر اختلال ایجاد شود. اما نمی‌دانست که این مشکل ممکن است چگونه پیدا شود. این نقص پیش‌نمایش به‌روزرسانی KB5014666 ویندوز ۱۰ را می‌دهد تا ۲۸ ژوئن (۷ تیر) و برای بیلدهایی قرار بگیرد. 19042.1806 و 19043.1806 و 19044.1806 عرضه شد.

پرینتر برادر HL-L5200DW

مایکروسافت اعلام کرد که در جستجو برای یافتن این مشکل است و به‌زودی به‌تکمیل برای رفع این مشکل ارائه می‌شود. درحال‌حاضر، تنها راه موجود برای حل این مشکل این است که کاربر به‌صورت دستی چاپگرهای غیرواقعی را پیدا کند که به‌دلیل به‌تکرار شود. مایکروسافت درباره چگونگی پیداکردن پرینترها توضیحات دقیقی نداد و فقط گفت که می‌توان چاپگرها را در بخش Bluetooth and Devices در اپلیکیشن Setting مشاهده کرد.

درحال‌حاضر، ترفند موجود برای کشف و غیرفعال‌کردن چاپگرهای اضافی است که با مراجعه به بخش بلوتوث و دستگاه‌ها و مشاهده چندین چاپگر در آن، هرکدام را ازطریق اقدام برای چاپ برگه‌ای آزمایش کنید. بخشی از ناقص موجود این است که چاپگرهای تکراری معیوب ممکن است ازطریق برنامه‌های چاپگر در ویندوز ۱۰ عملیات چاپ را انجام دهند. بنابراین، چاپ آزمایشی در کنترل‌پنل می‌تواند به شما کمک کند که چاپگرهای ناکارآمد را شناسایی و حذف کنید و چاپگر درست را بیابید. بدین‌ترتیب، مراحل زیر پیش بروید:

  • ابتدا ازطریق منو استارت وارد کنترل پنل (Control Panel) شوید.
  • نمایش آیکن‌ها را روی حالت دسته بندی قرار دهید.
  • در زیرمجموعه های سخت افزار و صدا روی دستگاه ها و چاپگرها کلیک کنید.
  • روی چاپگرهای موجود در این بخش راست‌کلیک و گزینه‌های Printer Properties را انتخاب کنید.
  • در بخش عمومی، روی گزینه‌ی چاپ تست صفحه بزنید تا برگه‌ای آزمایش چاپگر چاپ شود. اگر این عمل انجام نشد، آن اپلیکیشن را حذف کنید.

راه‌های احتمالی دیگر شامل به‌روزرسانی درایور چاپگر یا حذف و نصب مجدد آن می‌شود. راه دیگری که برخی از کاربران پیشنهاد داده‌اند، به‌روزرسانی‌ها یا حذف را به‌روزرسانی می‌کنند که این مشکل ایجاد می‌کند.

مقاله مرتبط:

مطمئن هستیم که مایکروسافت به قول خود برای حل این مشکل عمل خواهد کرد. به‌روزرسانی امنیتی این شرکت در ژوئن به‌صورت اجباری برای رفع آسیب‌پذیری روز صفر با نام Follina و شناسه CVE-2022-30190 عرضه شد. درابتدا به‌صورت جدی به آن پرداخته نشد و فقط چند راه حل برای دورزدن آن پیشنهاد شد. امنیت امنیتی Follina در ابزار Microsoft Support Diagnostic Tool شناسایی شد که با مایکروسافت آفیس و مایکروسافت ورد مرتبط است.

هکرها چندین بار ازطریق این سیاست‌های امنیتی را در آژانس‌های دولتی در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا و پراکنش تبتی‌ها آلوده کردند. البته این اتفاق‌ها پیش‌روی اقدام مایکروسافت جدید و ارائه به‌روزرسانی رخ داده بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره به‌روزرسانی جدید مایکروسافت و فنی چاپگرها چیست؟

اگر دوست داشتی امتیاز دادن یادت نره!